Certyfikaty za tworzenie klimatu przyjaznego rowerzystom

Władze Opole postanowiły przynajmniej symbolicznie nagradzać firmy, które zachęcają swoich pracowników do przyjeżdżania do pracy na rowerze. W tym celu powołana zostanie kapituła, która przyznawać będzie specjalnie certyfikaty. Pierwsze z nich mają być wręczone już we wrześniu.

O przyznaniu certyfikatu ma decydować tworzenie przyjaznego klimatu dla rowerzystów. Punktowane mają być przede wszystkim parkingi rowerowe o jak najwyższym standardzie (zadaszenie, monitoring) oraz istnienie w firmie serwisu rowerowego, możliwość skorzystania z prysznica i zainstalowanie pod siedzibą przedsiębiorstwa stacji miejskiego roweru.

Miasto planuje wręczyć pierwsze nagrody podczas Tygodnia Zrównoważonego Transportu.