Cieszyn: panel "Prawo do mobilności"

Prawo do mobilnościŚwietlica Krytyki Politycznej w Cieszynie i Instytut Spraw Obywatelskich zapraszają na otwarty panel dyskusyjny „Prawo do mobilności”. Odbędzie się on w Świetlicy KP „Na Granicy” (Cieszyn, Most Przyjaźni, ul. Zamkowa 1), 12 listopada (poniedziałek), godz. 17.00.Wojciech Makowski z INSPRO (Kampanie „Miasto w ruchu” i „Tiry na tory”) wraz z przedstawicielami władz na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i miejskim będzie dyskutować na temat przyszłości i stanu obecnego komunikacji pasażerskiej i towarowej w Cieszynie. Moderator:  Bartłomiej Białek ( aktywista z Ustronia, autor petycji w sprawie uruchomienia połączeń kolejowych Wisła Głębce – Cieszyn – Wisła Głębce).

Wielu mieszkańców czuje się zaniepokojonych i zdezorientowanych sytuacją połączeń komunikacyjnych w Cieszynie: warunkami dojazdów, ilością przewoźników i punktami przesiadek. Turyści korzystający z publicznych środków transportu często rezygnują z Cieszyna ze względu na poważne utrudnienia komunikacyjne. Od września grupa dojeżdżających powiększyła się o uczniów, a od października o studentów. Wypowiedzi władz nie uspokajają, wręcz przeciwnie podsycają niepokój.

Podczas panelu dyskusyjnego, na który zapraszamy specjalistów bądź reprezentantów instytucji związanych z problemem komunikacji, chcemy porozmawiać o skomplikowanej sytuacji komunikacji w Cieszynie. Mieszkańcy chcą się dowiedzieć, które plany  mają szansę doczekać się realizacji, chcą również mieć okazję do zadania nurtujących ich pytań związanych z połączeniami: miejskimi, podmiejskimi oraz międzymiastowymi.

Plakat wydarzenia