Drugie Forum Zrównoważonego Transportu Miejskiego

Program II Forum (5 listopada 2008)

9.30 Vianova – promocja zrównoważonego transportu w miastach w regionie alpejskim (film dokumentalny)

10.00 Keynote speech: Prof. Lars Gemzøe – Jak zmieniała się Kopenhaga

11.45 – prezydent Maciej Lisicki (Gdańsk), Zbigniew Komar (Wrocław) – Zmiany w stronę zrównoważonego transportu w Gdańsku i Wrocławiu

12.30 Przerwa na lunch

13.20 Pętla indukcyjna ZELT- dokładne dane o ruchu rowerowym w mieście (Renata Duda, Unima 2000, Kraków)

13.30. Dobre praktyki tegorocznego EDBS i ETZT (wprowadzenie: Aleksandra Mrowińska, Ministerstwo Środowiska)

15.30 – Zakończenie II Forum Zrównoważonego Transportu

Lars Gemzoe

Keynote speaker: Lars Gemzøe – jest partnerem w Gehl Architects APS – Urban Quality Consultants, Kopenhaga. Gehl Architects pracuje dla miast, deweloperów i architektów w Skandynawii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, USA i Gwatemali. Wykłada projektowanie miast w Szkole Architektury na Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze. Współautor z prof. Janem Gehlem (znanym m.in. z filmu „Contested streets – miasto w ruchu” wydanego przez nas w ramach projektu) wielokrotnie nagradzanych i tłumaczonych książek „Public spaces, public life”, „New city spaces” i „New city life”.

Prezentacje II Forum:

Zobacz zdjęcia z II Forum