Miasto w ruchu – nowa odsłona!

• Miasto w ruchu

W ramach inicjatywy Miasto w ruchu pokazujemy jak duży wpływ na jakość życia ma polityka transportowa.

Obecnie, wspólnie z Fundacją Po Staremu, pracujemy nad przygotowaniem postulatów dotyczących wprowadzenia stref uspokojonego i ograniczonego ruchu w centrach miast. Chcemy zebrać społeczne poparcie dla koniecznych zmian.

W programie wyborczym PiS zawarło konieczność wyeliminowania wjazdu samochodów do centrów dużych miast. Uważamy, że jest to dobry moment na przypomnienie tych punktów i tworzenie społecznego wsparcia dla tych zmian.

Jak bardzo jest to ważne, pokazuje chociażby fakt, że w grudniu 2015 roku Komisja Europejska postawiła Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej ze względu na notoryczne przekroczenia norm jakości powietrza, stanowiące zagrożenie dla zdrowia publicznego. Problem „zakorkowania” polskich miast narasta, powodując wiele problemów zdrowotnych, logistycznych i ekonomicznych.

O tym co będzie się działo w ramach projektu będziemy informować na bieżąco. Liczymy na Wasze wsparcie!

Projekt „Miasto w ruchu” jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.