Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu po łódzku

Jak co roku w dniach 16 – 22 września odbywa się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tegoroczny Tydzień Mobilności realizowany jest pod hasłem „Mądry transport – lepsze życie”.

Instytut Spraw Obywatelskich aktywnie promując zrównoważony transport miejski zaprasza wszystkich do włączenia się w nasze działania:

• 17 września – od godziny 6:30 rano wspólnie z m.in. Fundacją Normalne Miasto Fenomen będziemy blokować miejsca parkingowe przed Urzędem Marszałkowskim. Przyjdźmy i pokażmy jak dużo przestrzeni publicznej zajmują samochody, w miejscu w którym mogłyby stać chociażby ławki;
  • 18 września – w holu wejściowym do sklepu IKEA znajdziecie nasze stoisko. Będzie można nas spotkać w białych koszulkach z przypiętym logo „Miasta w ruchu” i wziąć bilety upoważniające do odebrania zestawu – niespodzianki przy naszym stoliku;
  • 22 września – w Europejskim Dniu bez Samochodu spotkacie nas przechadzających się po mieście. Nieprawidłowo zaparkowanym samochodom przyczepiać będziemy baloniki oraz zostawiać „mandaty” dla kierowców.

O godzinie 16:00 zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału we Flash Mob-ie. Spotykamy się na rogu ulic Kościuszki/Mickiewicza. Załóżmy na twarz maseczki higieniczne i chodząc po przejściu dla pieszych udawajmy, że dusimy się spalinami samochodowymi. Im nas więcej, tym lepiej!

O tym co jeszcze będzie się działo w mieście z okazji ETZT dowiesz się poniżej:
Łodzianie na rowery,

Bez samochodu.