Hiszpania chroni środowisko: zamiana auta na dożywotni bilet tramwajowy

W ubiegłym miesiącu władze hiszpańskiej Murcji ogłosiły program, w ramach którego każdy, kto odda miastu swój sprawny technicznie samochód, w zamian dostanie dożywotni bilet na miejskie tramwaje.

Głównym celem akcji „Mejor en Tranví­a” (lepiej tramwajem) jest wyłączenie z ruchu jak największej liczby samochodów i zachęcenie do korzystania z komunikacji publicznej, co ma zaowocować zmniejszeniem zanieczyszczenia środowiska. Władze miasta umieszczają pojazdy jeden na drugim, by uwidocznić swój przekaz. Prowadzą także kampanię na Twitterze i Facebooku. Nie cieszy się ona jednak wielkim powodzeniem. Do tej pory (od 27 maja) polubiły ją zaledwie 84 osoby. Kuriozalne pomysły nie mają chyba zbyt wielkiego poparcia w hiszpańskim społeczeństwie.

Więcej na: