Konferencja "Rower w Mieście 2016" – 20.09.2016 Warszawa

Polskie miasta mają coraz więcej doświadczeń dotyczących zarówno polityki rowerowej, jak i samych systemów roweru publicznego. Tematyka ta, również w odniesieniu do mniejszych ośrodków miejskich, jest ostatnimi czasy wyjątkowo aktualnym i często poruszanym tematem. Coraz więcej polskich miast zwraca uwagę na zagadnienia związane z ruchem rowerowym, jak i systemem roweru publicznego. Wiąże się z tym cały szereg kwestii prawnych, technicznych i finansowych. Czy rower publiczny może być rozwiązaniem części problemów komunikacyjnych polskich miast? Jak planować, wdrażać, rozbudowywać i oceniać takie systemy? Jakie będą kolejne kroki w sferze tzw. ekonomiki współdzielenia? Na te i na inne pytania odpowie konferencja organizowana przez TOR Konferencje.

Konferencja Rower w Mieście 2016 jest kolejną edycją wydarzenia, które w 2015 r. zgromadziło ponad 100 przedstawicieli samorządów, instytucji centralnych, organizacji społecznych i firm prywatnych, zainteresowanych szeroką tematyką wykorzystania jednośladów w polskich ośrodkach miejskich.

Konferencja przeznaczona jest dla: urzędników miejskich i gminnych, pracowników przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, pracowników departamentów i działów strategii, rozwoju i promocji miast, przedstawicieli działów PR i organizacji biznesowych identyfikujących się z aglomeracjami miejskimi, w których prowadzą swą działalność, firm oferujących wdrażanie systemów roweru publicznego, firm będących dostawcami urządzeń i produktów na potrzeby podmiotów wdrażających systemy roweru publicznego.

Konferencja jest bezpłatna dla przedstawicieli urzędów i instytucji centralnych, samorządowych, spółek samorządowych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Pośród tematów poruszonych w trakcie konferencji we wrześniu 2015 r. znalazły się:

• Rola roweru publicznego w systemie komunikacyjny miasta – dotychczasowe doświadczenia z eksploatacji a zamierzone efekty,
  • Różnice w podejściu do prowadzenia polityki rowerowej w polskich miastach i państwach „starej” UE,
  • Projektowanie i wdrażanie systemu roweru publicznego,
  • Polityka rowerowa miast,
  • Planowanie kształtu systemu roweru miejskiego w warunkach polskiej aglomeracji – dostosowanie do potrzeb transportowych, potoków pasażerów, popyt i możliwości finansowych zamawiającego,
  • Certyfikat BYPAD – wartość dla miasta, znaczenie, sposób przeprowadzenia audytu,
  • Monitorowanie, utrzymanie i ocena poprawności działania systemu rowerów publicznych,
  • Promocja systemu roweru publicznego – zagadnienia informacyjne i marketingowe,
  • Rower jako element polityki transportowej w mieście,
  • Znaczenie roweru w podróżach łączonych na terenie aglomeracji – czy może stać się alternatywą dla samochodu?
  • Pozyskiwanie funduszy unijnych na projekty z zakresu infrastruktury rowerowej i systemy roweru publicznego,
  • Rola i zadania oficera rowerowego.

Strona www konferencji i program