Kongres Mobilności Aktywnej


W dniach 6-7 września w Gdańsku odbędzie się trzecia edycja Kongresu Mobilności Aktywnej. Idea tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na korzyści płynących z promowania różnych form aktywnej mobilności wśród mieszkańców Polski.

Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się przedstawiciele m. in. Politechniki w Dreźnie, Politechniki Gdańskiej Uniwersytetu w Pireusie, Związku Miast Bałtyckich, stowarzyszeń rowerowych z całej Europy, polskich i europejskich samorządów czy niemieckiego ministerstwa transportu. Sami organizatorzy za najważniejszą na tegorocznym kongresie uznali prezentację wiceburmistrza Monachium Hepa Motzandera – „Monachium rowerowa stolica Niemiec”

Organizatorami kongresu są Miasto Gdańsk oraz Polska Unia Mobilności Aktywnej, wydarzenie współfinansowane jest z funduszy pozastrukturalnych Unii Europejskiej Programu Central Europe – projektu Central MeetBike (www.centralmeetbike.eu). Skierowane jest do przedstawicieli administracji centralnej, samorządowców,organizacji pozarządowych, a także firm i osób prywatnych.

Więcej informacji i program kongresu można znaleźć na stronie.