Nowa książka "Miasto w ruchu. Dobre praktyki w organizowaniu transportu miejskiego"

Z dumą prezentujemy tę publikację i zapraszamy do jej pobierania tutaj (uwaga – plik ma 35 MB – radzimy nie otwierać w przeglądarce, ale zapisywać na dysk).

okładka książki

„Miasto w ruchu” opisuje, jak metropolie i miasteczka w Europie i na świecie godzą potrzeby transportowe swoich mieszkańców z zapewnieniem im wysokiej jakości życia bez spalin i hałasu. Omawia najnowsze tendencje w urbanistyce, a także polityce Unii Europejskiej wobec miast. Bezlitośnie rozprawia się z mitem, że odpowiedzią na korki jest więcej dróg dla samochodów. Pokazuje rzekę i promenadę pieszą stworzoną w miejsce autostrady w Seulu, wysmakowane, francuskie tramwaje, system myta śródmiejskiego w Londynie; wreszcie szerzej omawia dwa szczególnie kreatywne systemy komunikacyjne – Bazylei i Karlsruhe.

To książka napisana, aby zainspirować i dodać odwagi wszystkim, którzy chcą zmieniać oblicze polskich miast.