Odbierz egzemplarz raportu „Odzyskajmy centra miast”

W Polsce, w największych 10 miastach żyje ponad 9 mln ludzi, co stanowi 24% naszej populacji. Szacuje się, że w 2050 r. 2/3 ludności świata będzie zamieszkiwało w miastach.

Rośnie polityczne znaczenie miast i… rosną wyzwania stojące przed miastami, związane z zapewnieniem mieszkańcom dobrej jakości życia. A na jakość życia w mieście ma ogromny wpływ jakość transportu i powietrza. Szczególnie w śródmieściu, które jak w soczewce skupia to, co najlepsze i najgorsze w mieście.

Raport „Odzyskajmy Centra Miast”, który wydaliśmy pod koniec zeszłego roku, został napisany z myślą o wszystkich, którzy chcieliby poznać rekomendacje w zakresie polityki transportowej miast. Raport stanowi kompendium wiedzy nt. sposobów przeciwdziałania zakorkowaniu miast oraz ograniczania smogu samochodowego.

Raport w wersji elektronicznej dostępny do pobrania:

Osoby zainteresowane bezpłatnym nabyciem raportu w wersji papierowej prosimy o e-mail na adres: ilona.pietrzak@instytut.lodz.pl. Prosimy pamiętać o podaniu adresu do przesyłki.

Raport można odebrać też osobiście w siedzibie INSPRO, przy ul. Pomorskiej 40 w Łodzi.

Życzymy miłej lektury!