„Rower w mieście 2015”


W imieniu Instytutu Spraw Obywatelskich Place_de_la_République_(Paris),_réaménagement,_2012-04-05_39(INSPRO) oraz portalu miastowruchu.pl serdecznie zapraszamy na konferencję , która odbędzie się 15.09.2015 roku w Warszawie. Konferencja jest organizowana przez Zespołu Doradców Gospodarczych TOR – jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich firm consultingowych działającą na rynku doradztwa w sektorze transportu kolejowego, drogowego, publicznego i telekomunikacji.

W coraz większej liczbie polskich miast polityka rowerowa jest ważnym tematem, który jak pokazują trendy światowe i europejskie ma istotny wpływ na mobilność mieszkańców. Rower staje się istotnym czynnikiem kształtujących politykę transportową samorządów. Kwestie wdrażania i rozbudowy systemów wypożyczalni zarówno w dużych jak i mniejszych miastach wiąże się ze zbudowaniem sprawnego systemu przemieszczania się w już istniejącej infrastrukturze ale także umieszczenia go w środowisku prawno-ekonomicznym.

„Czy rower publiczny może być rozwiązaniem problemów komunikacyjnych polskich miast, czy jedynie dotowanym gadżetem dla turystów? Jaka jest przyszłość systemów wypożyczalni rowerów publicznych? Jakie są doświadczenia z dotychczasowej eksploatacji takich systemów? W jaki sposób zaprojektować, wdrożyć, utrzymywać i rozliczać takie inwestycje? Na te i na inne pytania odpowie konferencja (…)”

Jednym z zaproszonych prelegentów jest prezes INSPRO – Rafał Górski, który opowie czy warto mieć certyfikat BYPAD i jaką przynosi on wartość dla miasta. BYPAD to proces certyfikacji polityki rowerowej (akronim od Bicycle Policy Audit). To narzędzie oceny polityki rowerowej oraz wypracowywania rozwiązań podnoszących jej jakość.

Więcej informacji na temat wyżej wymienionej konferencji można uzyskać pod adresem:

http://www.tor-konferencje.pl/

Serdecznie zapraszamy !!!