Spot "Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi. Ty też!"

„Miasto w ruchu” jest inicjatywą Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO) podobnie jak „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!”. Dlatego udostępniamy ważne informacje z innych kampanii INSPRO.

W INSPRO podkreślamy wagę głosu obywatela, możliwość wyrażenia swojego zdania poprzez petycje, referenda i protesty społeczne. Dlatego zbieramy podpisy pod petycją „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!.

Sprzeciwiamy się̨ traktowaniu konsumentów jak królików doświadczalnych. Uważamy, że kupowana przez wszystkich żywność powinna być bezpieczna, dobrej jakości i odpowiednio oznakowana. Naszym celem jest wprowadzenie w Polsce systemu jednolitego znakowania „wolne od GMO”, informującego, że dany produkt nie zawiera genetycznie modyfikowanych organizmów. Z powodu braku odpowiedniego oznakowania nie wiadomo, czy mleko stojące na sklepowych półkach pochodzi od zwierząt karmionych genetycznie modyfikowanymi paszami, czy paszami bez dodatku GMO. Te same wątpliwości dotyczą mięsa, jaj i innych produktów pochodzących od zwierząt.

W obliczu podpisywanych przez Polskę umów handlowych TTIP i CETA, temat obecności GMO w żywności powszechnie stosowanych za oceanem, powróci ze zdwojoną siłą.

Dlatego jeśli:
– wspierasz znakowanie produktów wolnych od GMO
– chcesz przestać być nieświadomym królikiem doświadczalnym
– jesteś za świadomym wyborem konsumenta

To zmień to!

Wejdź nas stronę www.chcewiedziec.pl, podpisz petycję do parlamentarzystów i #PrzerwijEksperyment

Akcja jest realizowana w ramach kampanii Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO) „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!”