Eksperci: Nie cofniemy suburbanizacji, więc mądrze ją uzupełniajmy

Policentryczne planowanie przestrzenne, ograniczanie dostępności dla samochodów oraz bodźce ekonomiczne w postaci opłat za parkowanie i poruszanie się po drogach – to podstawowe narzędzia kształtowania miejskiego miksu transportowego.

W jakich proporcjach je stosować, by nie pogorszyć dostępności poszczególnych obszarów miasta? Częścią zorganizowanej w Rzeszowie przez Ministerstwo Rozwoju konferencji „Zrównoważona mobilność – wyzwania i szanse dla miast” była dyskusja ekspertów i praktyków na ten temat.

Relacja z debaty na stronie Transport Publiczny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.